Kasacja aut

Kasacja aut Gdańsk, Gdynia - POMORSKIE

Kasacja pojazdów

Unas możesz również oddać samochód do kasacji .Samochody złomowane są w Kieleńskiej Hucie k/Gdyni. Teren przeznaczony pod składowanie i demontaż aut obejmuje ponad 10ha.

Jesteśmy największą firmą w Pomorskim zajmującą się kasacją pojazdów w pomorskim. Posiadamy zezwolenie na złomowanie pojazdów wycofanych z eksploatacji, w myśl przepisów o recyklingu pojazdów, pod nr. G/02 SB jako STACJA DEMONTAŻU POJAZDÓW.

W związku z ostatnimi dużymi wahaniami cen złomu, nie umieszczamy stałego cennika. Każdy samochód wyceniamy indywidualnie.

Każdy kierowca trwale pozbywając się swojego auta chciałby za nie dostać jak najwięcej pieniędzy. Jest na to kilka sposobów. Najlepszym z nich jest sprzedaż samochodu w naszej firmie. W takich przypadkach możemy liczyć na prawdopodobnie najwyższą kwotę za nasz pojazd. Jednak, jeśli uważamy, że nasze "cztery kółka" są już w tak beznadziejnym stanie, że nikt się nimi nie zainteresuje, wtedy pozostaje zezłomowanie lub oddanie do stacji demontażu pojazdów. Kasacja aut w Gdańsku wykonana przez naszą firmę to zatem znacznie lepsze rozwiązanie.

Jak to zrobić, aby wszystko było legalne?

Z reguły stacje demontażu pojazdów są skłonne do zapłacenia nieco większej ilości pieniędzy za nasz samochód niż złomowiska, dlatego też warto najpierw zadzwonić do kilku punktów. Dzięki temu będziemy mieli szansę na pozbycie się auta po najkorzystniejszych warunkach. Jeśli jednak kwestia finansowa jest nam obojętna, to wystarczy po prostu odwiedzić najbliżej ulokowaną stację demontażu pojazdów lub złomowisko. Niektóre stacje oferują bezpłatny transport lawetą, co jest dużym udogodnieniem w przypadku unieruchomienia samochodu.

Jak przygotować auto do kasacji?

Kasacja aut w Gdańsku w wybranym przez nas punkcie musimy zabrać ze sobą także niezbędne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny lub dokument potwierdzający dane pojazdu, zaświadczenie z Wydziału Komunikacji (w przypadku zatrzymania dowodu przez policję), umowę kupna potwierdzoną w Urzędzie Skarbowym (w razie nie przerejestrowania samochodu po jego zakupie - pojazd figuruje na nazwisko poprzedniego właściciela).
W przypadku gdy auto jest zarejestrowane na firmę, należy dołączyć do tego wpis do ewidencji działalności gospodarczej, upoważnienie do zezłomowania pojazdu dla osoby wyrejestrowującej pojazd w imieniu podmiotu gospodarczego, a także dokument tożsamości właściciela pojazdu. W przypadku współwłasności lub w przypadku nieobecności właściciela należy przedstawić także pisemne upoważnienie od właściciela.

Ile kosztuje złomowanie pojazdu?

Kasacja aut w Gdyni, a także punkty przyjmujące takie jak sprzedajnamauto.pl nie mają prawa pobierać od nas żadnych opłat, chyba że pojazd jest lżejszy niż wartość wpisana w dowodzie - wtedy mogą one żądać od nas dopłaty w wysokości nawet 10 zł za każdy brakujący kilogram. Po przyjęciu auta do kasacji w pomorskim kierowca otrzymuje zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, unieważnienie tablic rejestracyjnych oraz unieważnienie karty pojazdu (jeśli była wydana).
Następnie z tymi dokumentami oraz tablicami rejestracyjnymi należy się udać do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Mamy na to 30 dni od momentu otrzymania "papierków". Co ważne, z chwilą wydania zaświadczenia o przyjęciu samochodu do kasacji przestaje obowiązywać opłata OC pojazdu, dzięki czemu możemy wycofać nadpłatę.

Skorzystaj z naszej oferty: skup aut Gdynia oraz skup aut Gdańsk


kasacja aut gdańsk
kasacja aut gdynia
kasacja aut pomorskie
scroll up